Sok meghatározása létezik a passzív jövedelemnek. Sokak szerint, a passzív jövedelem az az, amikor az egyszer elvégzett munkáért rendszeres jövedelemre tesz szert az ember, annak sokszorosításával. Mások azt vallják, hogy az is passzív jövedelem, ami egyszer sok energiát vesz igénybe, utána pedig minimális munkával fenntartható jövedelmet biztosít. Megint csak mások, úgy vélik, hogy nem is létezik passzív jövedelem, hiszen az elején mindenbe kell energiát rakni ezért az nem passzív. Tehát, bátran mondhatjuk, hogy a passzív része a fogalomnak igencsak relatív.
Egy azonban biztos, akár hogyan is tekintünk a passzivitásra, ha azt el tudjuk érni, hogy plusz jövedelemre tegyünk szert valamivel, amit amúgy is elvégeznénk mindenféle plusz energia befektetése nélkül, azzal megtaláltuk a passzív jövedelem aranytojást tojó tyúkját. Hiszen gondoljunk csak bele, mi lenne, ha valaki pénzt adna nekünk a jövőben folyamatosan azért, mert egyszer kitakarítottuk a saját szobánkat vagy elmentünk egyet futni. Ezek persze csak bolondos példák, de ha azt mondanám, hogy létezik egy ilyen cselekvés, amit egyébként is elvégzel és/vagy már végeztél és ezért vannak, akik fizetnének neked. Persze, most azt gondolhatod, hogy ez túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, de mindjárt kiderül miről is van szó.
Jó eséllyel, ha egyetemre jársz vagy jártál tudod jól, hogy az évek alatt mennyi jegyzet tud összegyűlni akár papír vagy akár digitális formában. És lássuk be, ezeknek a sorsa egy jól megírt vizsga után nem más mint a semmi. Porosodnak a polcon egy kupac könyv alatt, a legalsó, alig kinyíló fiók aljában csücsülnek, vagy éppen egy almappa almappájának az almappájában foglalnak értékes megabájtokat a merevlemezeden. Nos, ha még nem dobtad ki ezeket, van egy jó hírünk! A hosszú órákon és álmatlan éjszakákon készített jegyzeteiddel ugyanis, most már nem csak jó jegyeket szerezhetsz, de segíthetsz másokon, és még pénzt is kereshetsz velük. Nincs más dolgod, mint regisztrálni az oldalra és bal menüsávon a Feltöltött jegyzeteim fülnél feltölteni bármilyen általad készített jegyzetet. Ezt követően a jegyzeted kategorizáltan bekerül a jegyzet keresőbe, ahol könnyedén megtalálhatják a bajba szorultak és a tanulni vágyók. Ezután nincs más dolgod. A belső felületen követheted, hogy hányan vásároltak hozzáférést a jegyzeteidhez, illetve, hogy aktuálisan mennyi pénzt kapsz a Barion tárcádra az adott hónapban. Na jó, egy dolgod mégis akad, belinkelni a jegyzeted minden kétségbe esett ismeretlen “ismerősödnek” aki könyörögve rád ír, hogy nincs-e valami életmentő jegyzeted. Természetesen, nem csak egyetemi jegyzeteket tölthetsz fel, jöhet álltalános iskolai, középiskolai, szakmai vagy bármi egyéb. Tessék munkába állítani azokat a punnyadó jegyzeteket!
Természetesen, ezt is teljesen megértjük hiszen tudjuk jól, “Sharing is caring”. A WHYz oldalára feltöltött jegyzetekkel azonban nem csak magadon segíthetsz. Van lehetőség arra, hogy a jegyzeteid eladásából befolyó összeget automatikusan az általad kiválasztott non-profit segélyszervezet kapja, például az Amigos A Gyerekekért, a Bagázs vagy a Szurkolók Az Állatokért. Ezzel rengeteget segíthetsz ezeknek a szervezeteknek úgy, hogy valójában még plusz energiát sem kell befektetned. Ilyenre a Facebookon és más jegyzettárakon nincs lehetőséged.
Írj egy kommentet